System VEKA

Seria Veka Effectline

To przede wszystkim dobra i ceniona przez użytkowników konstrukcja. Użyte materiały zapewniają niezawodność działania oraz komfort dla domowników we wszelkich warunkach. Komu zatem można polecić okna z serii Effectline? Przede wszystkim osobom, które szukają kompromisu pomiędzy markowym produktem, a przystępną ceną! Okna z tej serii również zainteresują osoby o ponad normatywnych wymaganiach, z uwagi na bardzo rozbudowany system. Dzięki temu spełniają wszystkie potrzeby stawiane budynkom jednorodzinnym, aż po duże obiekty budowlane. Okno serii Effectline jest produkowane z profili pięciokomorowych. Dużą zaletą tych okien jest zmniejszona szerokoś profili, która pozwala na powiększenie powierzchni szyb - dzięki czemu pomieszczenie jest lepiej doświetlone.

Seria Veka Perfectline

Okna serii Perfectline to produkt cechujący się trwałością, funkcjonalnością i bardzo wysokimi parametrami technicznymi. Okno Perfecline skutecznie ograniczą straty ciepła w budynku oraz zapewnią skuteczne tłumienie hałasu - to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią ciepło i ciszę domowego ogniska. Okno serii Perfectline to elegancka i klasyczna linia komponująca się z każdym wnętrzem nie zakłócając dotychczasowego ładu i porządku. Perfekcyjnie dobrane materiały, najnowszej generacji profil pięciokomorowy i wyposażenie czynią z tych okien produkt najwyższej klasy - ta seria to najlepszy na rynku stosunek ceny do jakości. Okna tej serii pozwalają tworzyć nam niestandardowe konstrukcje, np. drzwi harmonijkowe. Zastosowane szyby wypełnione specjalnym gazem pozwalają znacznie zredukować straty ciepła, a zastosowanie nowoczesnych okuć ułatwia użytkowanie okna.

Seria Veka S-line

Okna serii S-line to oferta dla osób z wysokimi wymaganiami co do jakości i estetyki, dla wszystkich, którzy wymagają od każdego elementu, który ich otacza jeszcze więcej. Okna z tej serii posiadają wiele możliwości, jeśli chodzi o rozwiązania poprawiające funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowników. Okna serii S-line posiadają wysokie właściwości izolacyjne i akustyczne. Starannie dobrane materiały, szeroka na 70 mm głębokość zabudowy oraz 5 komór powodują, że okna są „cieplejsze i cichsze". Okna tej serii to elegancka linia wyróżniająca się półokrągłym skrzydłem i ramą, które nadają oknom ponadczasowy wygląd, co sprawia, że okno to pasuje do każdego stylu architektonicznego. Jest to doskonały wybór do domów jednorodzinnych lub nowoczesnych apartamentów.

Seria Veka Swingline

Okna Swingline to nowoczesny produkt wychodzący naprzeciw oczekiwaniom Klientów, którzy cenią w architekturze harmonijne kształty. Okno serii Swingline łączy w sobie znakomite parametry techniczne i termoizolacyjne oraz nowoczesny design. Jest to oferta dla osób z wysokimi wymaganiami co do jakości i estetyki. Cechuje go zaokrąglony kształt skrzydła i ramy, dzięki czemu znakomicie komponuje się w każdym rodzaju budownictwa tworząc wrażenie ładu i subtelności. Okno tej serii korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań, które pozwolą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Konstrukcja okna jest oparta na pięciu komorach profilu gwarantując doskonałe właściwości użytkowania przez cały jego czas.

Seria Veka Alphaline

Okno serii ALPHALINE to połączenie najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie zaawansowanej techniki okiennej a zastosowanie dwukomorowych zespoleń szybowych sprawia, że ta seria okien spełnia najwyższe wymagania inwestorów - zminimalizowanie zużycia energii w budynku. Okno serii Alphaline powstało z myślą o tych wszystkich, dla których oszczędność energii jest ważnym tematem w kwestii budowy domu. To ekskluzywny system profili firmy VEKA o szerokości 90 mm i podwyższonych parametrach izolacyjnych. Z powodzeniem zaspokaja oczekiwania osób, pragnących zminimalizować zużycie energii w domu. Okno serii Alphaline doskonale łączy klasyczne wzornictwo z wysokim stopniem termoizolacji, co sprawia, że jest prawdziwym przełomem na rynku w zakresie energooszczędności. Zastosowany układ trzech uszczelek skutecznie chroni przed zimnem, wilgocią i niekontrolowanym ruchem powietrza, zapewniając przy tym także większą izolację akustyczną. Okno Amex-Bączek serii Alphaline gwarantuje doskonałe parametry izolacyjne obniżając współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki tym rozwiązaniom okno serii Alphaline pozwala osiągnąć znaczące oszczędności w rachunkach za ogrzewanie naszego domu.

Seria Veka Perfectline PLUS

Okno Perfectline PLUS to innowacyjny produkt dedykowany Klientom ceniącym nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie energooszczędności. Skrzydło okienne pogłebione, aż do 84mm pozwala zastosować energoszczędny potrójny pakiet szybowy o współczynniku Ug=0,6, a nawet Ug=0,5 wg EN673 dzięki czemu podnosi się parametr termoizolacyjny całego okna co pozwala nazwać go "oknem ciepłym".

Seria Veka Softline 82

Dzięki unikalnej konstrukcji, przy zastosowaniu tradycyjnych wzmocnień stalowych uzyskano rewelacyjny współczynnik oscieżnicy i skrzydła Uf =1,0 W/m2K. Możliwość zastosowania pakietu szybowego o grubości do 50mm oraz osadzenie szyby na głębokość 25mm redukuje mostki termiczne i pozwala uzyskać współczynnik okna nawet Uw=0,77 W/m2K . Niezależnie jednak od zastosowanego szklenia okno w tym systemie spełnia wymogi EnEV 2009 przy zastosowaniu szyby potrójnej EnEV 2012. Innowacyjna budowa profili pozwala na optymalny rozkład temperatur w profilu, w wyniku czego zapobiega kondensacji pary wodnej na wewnętrznej stronie profila (izoterma 10°C) oraz zmniejszenie ryzyka powstawania pleśni (izoterma 13°C).